www.gmina.lukow.pl www.Cyberstudio.com.pl
ZADANIE 2
Zespoły szkół
Ten etap konkursu jest pierwszym z kilku, które będą dotyczyły robienia przez Ciebie nowej strony internetowej o... samym sobie.

Najpierw otrzymasz od nas "miejsce", gdzie taka strona będzie się znajdować, czyli dostęp do serwera FTP. Aby skorzystać z możliwości tego serwera, musisz zainstalować na swoim komputerze program, który umożliwi Ci przegrywanie swoich stron na serwer tak jakbyś robił to pomiędzy dwoma dyskami swojego komputera lub między dyskietką a dyskiem. Jest ich wiele, godne polecenia są: FileZilla oraz Total Commander. Ten ostatni dostępny jest m.in. tutaj (klikamy na pobierz). Jeśli masz już podobny program - bez problemu możesz go użyć.

JAK USTAWIĆ DOSTĘP DO SERWERA FTP w programie TOTAL COMMANDER:
1. Uruchomiasz program TotalCommander
2. Naciskasz Ctrl+F
3. W nowym oknie klikasz w przycisk Nowe Połączenie
4. Uzupełniasz pola: sesja, host, użytkownik, hasło, które otrzymałeś od nas w mailu dotyczącym tego zadania.
5. Naciskasz Połącz.
6. Wchodzimy do katalogu public_html i tam przegrywamy dowolny (o niewielkim rozmiarze) plik z Twojego komputera o rozszerzeniu:
    .txt, .doc, .gif lub .jpg.
Uwaga! Jeśli ponownie będziesz chciał korzystać z tego serwera - to omijasz punkty 3, 4 i 5, klikasz na nazwie sesji, którą wpisałeś wcześniej (dostałeś ją w e-mail'u z zadaniem 2) i naciskasz Połącz

Stronę internetową można wykonać za pomocą kilku prostych lub bardziej zaawansowanych narzędzi, takich jak: Notatnik, Microsoft FrontPage, Pajączek czy Zajączek. Polecamy ten ostatni. Link do ściągnięcia tego bezpłatnego programu jest tutaj. Jeśli znasz inny program, który ułatwi Ci pracę nad Twoją stroną - bez problemu możesz go użyć.

W pole poniżej wpisz nam swoje dane oraz jaki plik przegrałeś na serwer, jakiego programu użyjesz do prac nad swoją stroną oraz jakim programem będziesz wysyłał dane na serwer.
Masz czas do środy, 11 stycznia 2006r. włącznie.
KONKURS ZAKOŃCZONY. DZIĘKUJEMY ZA UCZESTNICTWO.
ZOBACZ WYNIKI »
Twoje Imię:
Twoje Nazwisko:
Twoja Szkoła:
Nazwa pliku wysłanego na serwer:
Nazwa programu do robienia stron:
Nazwa programu do wysyłania strony na serwer: